טיול מאורגן לדרום הודו 9 ימים

טיסות אל על | מומבאי | קוצ'ין הארמון ההולנדי | מונאר | שמורת הטבע פרייאר | מופע קטקאלי | שייט נהרות ולינה בספינות עץ | היל סטיישן | מטעי התה | חוות התבלינים| שייט באגם פרייאר | אלפי | מופע אמנות לחימה|   ועוד...

 

טיול מאורגן לדרום הודו - 9 ימים
ארץ הטבע הפראי, התבלינים, התה והיסמין

חצי פנסיון
 


 
מסלול טיול מאורגן להודו:

יום 1-2: תל אביב-מומבאי, קוצ'ין

נפגש בשד"ת ע"ש בן גוריון ונמריא לעבר הבירה הכלכלית של הודו והגדולה בעריה, בהיותה מוקד של תעשיה, מומבאי השוכנת באיזור טרופי. לאחר הנחיתה נצא לסיור בעיר במהלכו נראה את "שער הודו" המפורסם, מוזיאון הנסיך מווילס ותחנת הרכבת ויקטוריה המרשימה. בתום הסיור העברה לשד"ת לטיסת פנים אל קוצ'ין השוכנת בשטחה של מדינת קרלה, אחד ממרכזי המסחר החשובים של דרום הודו ובעלת היסטוריה עשירה כולל שלטון פורטוגלי, הולנדי ועד אנגלי. הגעה למלוננו.


יום 3: קוצ'ין

נערוך סיור מקיף בחלק העתיק של קוצ'ין, עיירת נמל קטנה וציורית העשירה בתבלינים וברחוב היהודים ובית הכנסת "פרדסי" מפואר ומיוחד בבתי הכנסת של הודו, המעיד על קהילה מפוארת. העיירה נעימה והרוח מביאה בריזה טובה מהים, וריח של ים אופף את קוצ'ין בכל שעות היום. בשעות הבוקר המוקדמות אלפי דייגים מנסים למכור את כל מה שעלה בחכתם: לובסטרים, דיונונים, וכל שאר פירות וחיות הים. באותם שעות, נחות רשתות הדייגים הגדולות ודולפינים רבים עוברים בסמוך לנמל, שלווים, שמחים ונטולים דאגות (הדייגים נמנעים מלדוג אותם). אפשר לצפות שעות בדייגים הרבים המפעילים במאמץ משותף את רשת הדייגים הענקית. נמשיך ל"ארמון ההולנדי" למרות שנבנה ע"י הפורטוגזים ובו ציורי קיר המתארים את המיתולוגיה של הראמיאנה ולאזור שוק הדגים ורשתות הדייג הסיניות הציוריות. נסיים בשייט מהנה בנמל העתיק של העיר. בערב, נצא להנות ממופע ריקוד הקאטאקאלי, שמשלב בלט הודי קלאסי עם פנטומימה בת אלפי שנה ומבוסס על סיפורים מהאפוסים הגדולים של המיתולוגיה ההודית.

 

יום 4: קוצ'ין-מונאר

נשים פעמינו לעבר רכס ההרים המערבי, ו"תחנת הגבעה" (היל סטיישן) מונאר, אחת מיני עשרות שנבנו ע"י הבריטים ל"בריחה" מהחום של חוף הים, המישורים והמדבריות, את הירושה הזאת הם השאירו למקומיים ולתיירים המבקשים אוויר צלול וקריר. מונאר היא אחד המרכזים לגידול מטעי תה, מהמובילים לא רק בהודו אלא אף בעולם כולו ! בלב נוף הררי של שדות תה במרחבים אינסופיים, תוכלו לטייל ולצפות בנוף הבלתי נתפס מנקודות שונות באזור. מרכז העיירה סואן למדיי ולא נקי במיוחד, אך השטחים הפתוחים של המטעים סביב העיירה מדהימים ביופיים ! נסייר רגלית במונאר. הגעה למלוננו.

 

יום 5: מונאר-פרייאר

מונאר הוא ללא ספק אחד המקומות היפים ביותר שקיימים בהודו. מונאר נמצאת על רכס הרים בגובה 1600 מ' וכל האזור מסביבה נטוע במטעי תה. הרים שלמים של מטעי תה מרהיבים ביופיים ומסודרים שורות שורות, כיאה לעבודה בריטית. במהלך היום, נבקר במטעי התה אשר הודו מתמחה בהם והנה לכל הדעות יצואנית התה המגוונת והגדולה ביותר בעולם, נתרשם משיטת קטיף וייצור התה נקבל הסבר על זני התה המגוונים השונים בעם צבע וניחוח. נמשיך בביקור למפעל מקומי לייצור המשקה באזור ששמו יצא למרחוק בתה המשובח אותו הוא מייצר בתום הביקור ניסע לאחת משמורות הטבע הנפלאות בדרום הודו, פרייאר. הגעה למלוננו.

יום 6: פרייאר

זוהי כנראה שמורת הטבע המפורסמת ביותר בדרום הודו. זו חלקת ארץ יפהפייה מוקפת ביערות, שדות תבלינים, נחלים ופלגי מים. שיט על אגם פריאר יחשוף בפני המטייל את מגוון החי שבשמורה: קופי מקוק, איילי סמבר, יעל הנילגירי, גאור (ממשפחת הפריים), לוטרות, כ-30 מינים של ציפורים, מתוכם כ-20 מינים אנדמיים לשמורה, נמרים, ואפילו מספר קטן של טיגריסים.
יום של טבע ונופים מרהיבים באזור, נתחיל את היום בביקור בחוות תבלינים אשר שמם יצא למרחוק, נמשיך לשייט באגם פרייאר לתצפית על החי הפראי בשמורה ביניהם מיני ציפורים, קופי מקוק, איילי סמבר, יעלים ועוד. בערב נצא להנות ממופע של אומנות הלחימה הקראלית.

 

יום 7 - פרייאר-אלפי

נרד לעבר המישורים הטרופיים של מדינת קראלה דרך שדות התבלינים, מטעי התה והקפה. ניסע לאלפי שם נעלה על סירה boat house  במכילה 2-3 קבינות שינה שתיקח אותנו בשייט באזור "פלגי המים" של קראלה ביניהם שדות אורז, יערות סבוכים ועצי קוקוס ומנגד מי אגם ולגונות. כל מישור החוף של קראלה מחובר ברשת אין סופית של נחלים תעלות מים ומפרצים היוצאים אל הים. הלילה נחווה לינה על גבי ספינה לשפת אחד האגמים הפנימיים.יום 8,9: אלפי-קוצ'ין-מומבאי-תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר על הספינה, ניסע לעבר שדה התעופה בקוצ'ין לטיסה לעבר מומבאי, שם נעלה
על טיסה חזרה ארצה מלאי חוויות. ננחת בתל אביב ביום ה – 9
 
בתי מלון או דומים להם ברמתם:
Cochin - Holiday Inn 4*
Munnar - Copper Castle4*
Periyar - Elephant Court4*
Alleppy - Premium Houseboat
 
המחיר כולל:
1. טיסות בינלאומיות
2. טיסות פנים בהתאם למפורט בתוכנית.
3. לינה במלונות בדרגת תיירות ראשונה
4. חצי פנסיון.
5. מופע קאטאקלי בקוצ'ין.
6. מופע אומנות לחימה בפרייאר.
7. אוטובוס תיירים נוח בהתאם לתוכנית הטיול.
8. כניסה לכל האתרים כמפורט בתוכנית.
9. שייט כמפורט בתוכנית.
10 . מדריך מקומי דובר אנגלית.
11 . טיפים לנותני השירותים בחו"ל (מלבד סבלות).
12 . בקבוק מים מינרלים מדי יום לאדם.
13 . מדריך ישראלי
 
 
המחיר אינו כולל:
1. אשרת כניסה להודו ,אשר תונפק על ידי משרדינו.
2. הוצאות אישיות וכל מה שאינו מופיע במפורש תחת הכותרת המחיר כולל.
 
לפני היציאה יש להזמין תכנית עדכנית במשרדנו; על המטיילים להיות מצוידים בדרכון שתוקפו 6 חודשים לפחות מיום היציאה, וכמו כן להקפיד על שלושה דפים ריקים לפחות בדרכון;  יתכנו שינויים בסדר הביקורים; המחיר לפי מינימום 20 איש משלמים; לא כולל תוספות חג ושיא עונה; אין כפל מבצעים ט.ל.ח; כפוף לתנאים הכלליים בסוף החוברת \ האתר
 
 
למרכז מידע והזמנות של מרום תעופה: 03-6219219
 
 
 
למרכז מידע והזמנות של מרום תעופה: 03-6203360