הודו וחבל רג'סטאן עם אפשרות המשך לנפאל 18 יום
 
ימים 1 – 2 : תל אביב – דלהי
נפגש בשד"ת ע"ש בן גוריון ונמריא לעבר תת היבשת ההודית (דרך יעד ביניים).לאחר הנחיתה ומפגש עם המדריך המקומי נצא לסיור בדלהי, עיר המכילה הן את המרווחים המתוכננים של ניו דלהי מתקופה הבריטית הקולוניאלית המאוחרת, והן את דלהי הישנה ההומה והצפופה מאז מימי הביניים. נתחיל את הביקור בדלהי העתיקה. במחצית הראשונה של המאה ה-17 הקיסר המוגולי שאה ג'אהאן בנה את העיר העתיקה והיא עדיין רשת צפופה של בתים, שווקים,  על הסמטאות אינסופית חולש מבצר אדום עצום. נעלה על ריקשות וניסע בסמטאות העיר העתיקה החל מ- Chawri באזאר, ונסיים בצ'אנדני צ'וק. בדרך נבקר בג'אמה מסג'יד המסגד הגדול ביותר בהודו, שהזמין Jehan שאה והושלם בשנת 1656. מצ'אנדני צ'וק, ניסע דרך המבצר האדום לעבר Rajghat מקום שריפת הגופה של מהטמה גנדי. בשעות אחר הצהריים נסייר בניו דלהי שעוצבה על ידי האדריכל הבריטי לאצ'נס ומשלבת את הסגנונות המערבי והמזרחי. נמשיך דרך ראשטראפאטי בהאבאן, בעבר מקום משכן המשנה למלך אך כעת מעונו הרשמי של נשיא הודו, ולאחר מכן לאורך שדרת ראג'פאת לעבר שער הודו המרשים ומקדש לוטוס. בתום הסיור נגיע למלוננו.
נטפס על גבי פילים ונעלה בדרך אל מצודת אמבר המפוארת והציורית אשר שמשה בעבר כבירתה העתיקה של מדינת ג'איפור. נסייר באגפי המצודה ולאחר מכן נצא לסיורבג'איפור, נשקיף אל עבר ארמון הרוחות אשר נימנה על אחד מסימני ההיכר של ג'איפור ומבנהו משקף את האמנות הראג'פוטית להוויתה נבקר במקדש בירלא הבנוי כולו משיש ולאחר מכן ככל שיותיר זמננו נצא לסיור בסמטאות, ובבזארים הצבעוניים של ג'איפור. לקראת ערב נבקר בצ'וקאי דאני- כפר אתני מרתק שם נסעד ליבנו בארוחה ראג'אסטאנית מסורתית.  לינה בג'איפור. 
 
                  
יום 3: דלהי – ג'איפור
נפרד מדלהי וניסע לעבר ג'איפור, העיר הורודה ובירת חבל ראג'סטן. לאחר ההגעה והתארגנות בבית המלון נצא לסיור בשווקים והבזארים הצבעוניים של העיר, נסיים את הערב בסרט בוליוודי באחד מבתי הקולנוע המפורסמים של העיר ראג'מנדר.
 
יום 4: ג'איפור
הבוקר ניסע דרך הגבעות המקיפות את העיר ג'איפור לביקור ב"מבצר הענבר", נעפיל על גבי פילים לעבר ארמון יפה עם פסיפסים מעוטרות, קישוטי אבן, ציורי־קיר מוקפדים, ארמונות, מקדשים וחצר פנימית מקוררת.  בתום הביקור נשוב לג'איפור ונבקר במתחם ארמון העיר התופס את המרכז של ג'איפור הצבוע ורוד שהינו סמל לקבלת פנים, ארמון העיר הושלם בשנת 1732, במתחם הארמון שוכן המוזיאון הנשק עם תצוגה מרתקת, שערי עונות השנה וביניהם "שער הטווס" היפה. בקרבת מקום נמצא האווה מאהאל, או "ארמון הרוחות", המהווה חלק הקיר המזרחי של מתחם ארמון העיר. נבנה בתחילת המאה ה-19 זה מבנה בעל חמש קומות עם חזית משוכללת שנבנה עבור נשות ההרמון, על מנת שיוכלו לצפות לעבר הרחוב. נסיים בג'אנטאר מאנטאר מצפה הכוכבים האבן הגדול ביותר בעולם. בתום הסיור נשוב למלוננו.
 
יום 5: ג'איפור - אודאיפור
לאחר ארוחת הבוקר נצא לעבר אודאיפור, היושבת בעמק גירוואה בין גבעות אראואלי בדרום ראג'סטן ונחשבת בעיני רבים, היא אחת הערים הרומנטיות ביותר בהודו. בניגוד לשכנותיה המדבריות, אודאיפור הינה תמונה של ארמונות שייש לבנים, אגמים כחולים וגנים מוריקים ומושכים את העין הממשיכים את הגבעות הירוקות.
 
יום 6: אודאיפור
נצא לסיור ב"העיר הלבנה", שוכנת על שפת אגם פיצ'ולה (שיבש ברובו כיום) והוקמה בידי המהרנה אודאי סינג במאה ה-16. את הסיור נתחיל ב"ארמון העיר", ארמון המהרנות היפהפה המתנשא על גבעה מעל האגם ומוקף חומות אוצר בתוכו אוסף נהדר של גנים יפים, חדרים ומסדרונות מלכותיים. הכניסה הראשית לארמון, שער טריפוליה, עוברת דרך 8 אכסדרות בנויות אבן שיש מובילה את המטייל אל תוך עולם המהרנות, עולם של פאר ועושר מלכותיים. נמשיך לביקור בגני הבתולה הקדושה (Sahelion- Ki- Bari), גנים נפלאים אלו קיבלו את שמם מהנשים העשירות שהיו באות לטייל ולנוח במקום. אלו גנים יפים המשלבים בתוכם ארבע בריכות לוטוסים שושנות מים, מזרקות ופילי שיש. נמשיך לביקור במקדשי אקלינג'י, שהינו קומפלקס מקדשים המוקדש לאל שיווה בהתגלמותו כאקלינג'י, פטרונה של העיר מוואר (Mewar). אוסף המקדשים הבנוי כהיכלים הבנויים על גבי שורות עמודים מתוארכים למאה ה-15, ניתן למצוא פסלים רבים של שושלת מלכי העיר ואת פסלו הגדול של שיווה העשוי משיש שחור.
 
יום 8: פושקר
ע``פ האגדה האל ברהמה עף בשמיים וכאשר ראה את האנשים במדבר מתפללים לגשם, השליך לעברם פרח שהפך לאגם, סביבו נבנתה עיירה מקודשת וציורית. עולי רגל פוקדים את המקום ובאים לבקר במקדשים הרבים. נצפה במבקרים הלבושים בשלל צבעים ובמאמינים הטובלים במימי האגם הקדוש. אחה"צ נצא לספארי גמלים דרך הכפרים השונים של ראג'סטן ונראה את חיי המקומיים. בתום הסיור נשוב למלוננו.
 
יום 9: פושקר – פאטפור סיקרי - אגרה
הבוקר נעזוב את פושקר ובדרכנו לאגרה נבקר בפאטפור סיקרי, עיר הבירה של הקיסר המוגולי אכבר הבנויה מאבן חול אדומה. הארמון נבנה במחצית השנייה של המאה ה-16 מתוך כבוד לאדם קדוש מקומי שעזר וניבא שלאכבר יהיו שלושה בנים כיורשיו אשר להם השתוקק נואשות. פאטפור סיקרי גדל לכדי עיר אשר עומדת היום כתזכורת של כוח, אורח חיים וחזון. שלושה חלקים עיקריים לעיר, הארמון המלכותי, האזור שמחוץ הארמון ומסגד ג'אמי מסג'יד נשמרים בצורה מושלמת עדיין ומוסיפים לדיון בפני מדוע ננטש פאטפור סיקרי ב מאה ה-17 מוקדם מהצפוי החל ממניעים פוליטית, מחסור של אספקת מים קבועה, אפילו את מותו של זמרת בית המשפט!. אחרי הביקור נמשיך לעבר אגרה. הגעה למלוננו.
              
יום 10: אגרה – קאג'וראו
הבוקר נבקר בטאג מהאל, הטוענים האנדרטה הגדולה ביותר לאהבה, שנבנה על ידי שאה ג'אהאן לזכר אשתו מומטאז, ונודע בעולם בשל העוצמה והיופי שלו. שוחזר על ידי לורד קורזון לאחר חורבן האימפריה המוגולית הצורה, העיצוב והחומרים יוצרים שלמות. העבודה היוצאת דופן בשיבוץ אבנים יקרות לתוך השיש הלבן תהליך המכונה פייטרה דורה, כל שינוי של אור מאפשר ל Taj לשנות את הגוון שלו בהתאם לשעות אור היום. בתום הביקור ניסע לתחנת הרכבת שם נעלה על רכבת שתיקח אותנו לעבר קאג'וראו. הגעה למלוננו.
 
יום 11: קאג'וראו - ורנסי
הבוקר נצא לסיור במקדשים הארוטיים, אשר במהלך המאות ה-11 ו-12 שושלת צ'אנדלה יצרה כאן את הדוגמאות הנעלות ביותר של הפיסול הארוטי בהודו, נתרשם מקבוצת המקדשים (המערבית) שהינה כיום אתר מורשת עולמית. בתום הביקור ניסע לשד"ת ונטוס לעבר ורנסי, אחת הערים הקדושות בהודו. העיר שוכנת לגדות נהר הגנגס ומאופיינת בסמטאות צרות. העיר הינה סמל, רעיון ותמונה של ההינדואיזם ומשמשת כמקום עלייה לרגל ולימוד מעל 2000 שנה ויש לה מורשת דתית מגוונת. הגעה למלוננו. בערב, נצא לחזות בטקס המרשים והמיוחד המתקיים לגדות הגנגס, כולל הנחת הנרות על הנהר לשם הבעת משאלות.
                                                  
יום 12: ורנסי
היום נשכים קום ונצא לשייט מוקדם על הגנגס לצפייה בזריחה, ולחזות בפולחן עלות השחר, הזמן בו עולי הרגל מקיימים את הטקסים הדתיים לאורך גדות הנהר, השמש המעורפלת מנקה את האור והמחזה הינו מרהיב, נחזה גם בטקס שריפת הגופות. בתום השייט נסייר בסמטאות העיר העתיקה והינן הלב הפועם והחי של העיר. נבקר במקדש מאטה בהראט, מקדש דורגה מהמאה ה 18, הצבוע אדום, מקדש מאנאס טולסי השוכן בתוך גן שליו ובנוי משיש לבן, מקדש 'הזהב' שנבנה בשנת 1777, ומזוהה ע"י גג הזהב שלו, גם כמו אל האוניברסיטה ההינדית בנארס.  אחה"צ ניסע לסארנאת אחד מהמרכזים החשובים של הבודהיזם ההודי. כאן בודהה התחיל להטיף את הדרשה של הארה לפני 2500 שנה נתרשם מהסטופות והחפירות ארכיאולוגיות שבמקום. בתום הביקור נשוב למלוננו.
 
יום 13: ורנסי – דלהי
נפרד מורנסי וניסע לשד"ת לטיסה לעבר דלהי. לאחר הנחיתה בדרכנו למלוננו נבקר בכותאב מינאר, המקום הראשון בהודו אשר בו הוקם מסגד ובתחומו מינרט הבנוי כמגדל ניצחון גבוה המעוטר בפסוקים מן הקוראן. המסגד בנוי מחומרים שנאספו מחורבות מקדשים הינדיים אשר נהרסו בחמת זעם על ידי הכובש החדש- האיסלם. בערב נצא לעבר דילי האט, מתחם של מסעדות מרחבי הודו, חנויות אומנות ואווירה תוססת.
 
יום 14-15: דלהי – תל אביב
מלאי רשמים וחוויות רוחניות מהודו, ניסע לשד"ת ונפרד עד הפעם הבאה. נעלה על טיסה לתל אביב (דרך יעד ביניים). תם טיולנו.
 
יום 14: ורנסי – קטמנדו
לאחר ארוחת הבוקר נפרד מורנסי, ניסע לשד"ת ונטוס לעבר קטמנדו, בירת נפאל. לאחר הנחיתה נצא לעבר "כיכר קטמנדו", הדורבאר, הנחשבת לכיכר החשובה היפה והמעניינת בעיר ובנפאל. נסייר בין המקשים השונים ונמשיך למקדש סוואימבונאט, שהינו שמו הארוך והמסובך של המקדש הידוע בפי המטיילים כ"מקדש הקופים", על שום להקת הקופים הגדולה המתגוררת במקום. המקדש שוכן על גבעה המשקיפה על עמק קטמנדו, כשני קילומטר מערבית לעיר. בסוף גרם המדרגות הארוך נמצאת הסטופה (מבנה בודהיסטי דתי בצורת פעמון) ובראשו מבנה מוזהב ממנו משקיפות עיניו של בודהה. מסביב לסטופה גלגלי תפילה ומתפללים בודהיסטים רבים.
 
ימים 16– 15: קטמנדו
לפנינו יומיים בהם נסייר בקטמנדו ובסביבתה, נבקר בעיר העתיקה פאטן- "עיר האמנים", העיר השכנה לקטמנדו, מעבר לנהר הבאגמאטי. נסייר בכיכר הארמון - "הדורבאר סקוור", נראה את "ציפור האבן" המוכרת משירה המפורסם של גלי עטרי ומקדשים יפים רבים אחרים כמו כן נסייר בינות מקדשים מרהיבים. נצא אל לנגרקוט (Nagrkot )- בכל השנה משמשת כאתרי נופש, ערים קטנות, ונקודת תצפית מרהיבה אל ההימלאיה. אלה גם מרכזים מהם אפשר לצאת לטיולי הליכה קצרים באזור. בעיירות גם מספר מקדשים מעניינים וציוריים. מאיזור זה ניתן לחזות בהר אוורסט המפורסם. נמשיך בטיולנו אל עיר המאמינים  (Bhaktapur) Bhadgoan. באקטאפור ממזרח לקטמנדו, הייתה בירת העמק בין המאה ה-14 למאה ה-16. היא שימרה את אופיה העתיק טוב יותר מאשר קטמנדו ופאטאן; ולבד מהדורבר שלה יש בסמטאותיה בתי מלאכה "קלאסיים", שם מייצרים כלי קרמיקה ואריגים. בהמשך נצא לסייר בין המקדשים הקדושים ביותר לבודהיסטים Pashupatinath  ו  - Bodhnath סטופה בודהיסטית עצומה, הגדולה ביותר בנפאל. הסטופה מהווה את מרכזה הדתי של האוכלוסיה הטיבטית הגדולה מנפאל, והיא שוקקת חיים: היא מוקפת מנזרים ומקדשים טיבטיים קטנים, חנויות טיבטיות ועוד. לקראת השקיעה, יוצאים המאמינים להקיף את הסטופה ותוכלו להצטרף להקפה, רק זכרו ללכת עם כיוון השעון. בערב נצא (רגלית) באזור טאמל. הטאמל הוא אזור התרמילאים והתיירים של קטמנדו. זהו רובע מפותל, ארוך, רועש, הומה וצבעוני, שלאורכו תמצאו ה-כ-ל חנויות להשכרת ציוד, בגדים בצבעים רועשים, אינטרנט קפה, מקומות לינה, מסעדות, ריקשות, פאבים, סופרמרקטים, ודוכני מזכרות. 

יום 17: קטמנדו - דלהי
נפרד מקטמנדו וניסע לשד"ת לטיסה לעבר דלהי. לאחר הנחיתה בדרכנו למלוננו נבקר בכותאב מינאר, המקום הראשון בהודו אשר בו הוקם מסגד ובתחומו מינרט הבנוי כמגדל ניצחון גבוה המעוטר בפסוקים מן הקוראן. המסגד בנוי מחומרים שנאספו מחורבות מקדשים הינדיים אשר נהרסו בחמת זעם על ידי הכובש החדש- האיסלם. בערב נצא לעבר דילי האט, מתחם של מסעדות מרחבי הודו, חנויות אומנות ואווירה תוססת.

 

יום 18: דלהי – תל אביב
מלאי רשמים וחוויות רוחניות מהודו, ניסע לשד"ת ונפרד עד הפעם הבאה. נעלה על טיסה לתל אביב (דרך יעד ביניים). תם טיולנו.

לתאריכי יציאה ומחירים - הקליקו כאן!

  
המחיר כולל:
1. טיסות בינלאומיות בחברת תעופה סדירה.
2. טיסות פנים כמפורט בתוכנית.
3. לינה במלונות בדרגה ראשונה ובדרגת תיירות טובה.
4. כלכלה לאורך הטיול: חצי פנסיון.
5. כניסה לכל האתרים כמפורט בתוכנית.
6. מדריך מומחה ליעד מצוות מרום תעופה.
7. מדריך מקומי דובר אנגלית.
8. טיפים לנותני שירות בחו"ל למעט שירותי סבלות.
9. פגישת קבוצה לפני היציאה לטיול.
10. אוטובוס תיירים.
11. רכיבה על פילים.
12. סיור בריקשות.
  
המחיר אינו כולל
1.אשרת כניסה להודו.
2. אשרת כניסה לנפאל (מונפקת בכניסה לנפאל, יש להצטייד בתמונת פספורט) תשלום מזומן במקום.
 
המחיר לפי 20 איש משלמים
אין כפל מבצעים ט.ל.ח
 מתחת למינימום 12 איש,ההמשך לנפאל בהדרכת מדריך מקומי.
 
חשוב: המסלול מתאר את אתרי הביקור אך לא בהכרח את סדר הימים או הביקורים.
ייתכנו שינויים בסדר הלינות והביקורים.
-אין כפל מבצעים והנחות
- לא כולל תוספות חג ושיא עונה
 בכפוף לתנאים הכלליים.
ייתכנו שינויים ויש לבקש תוכנית מעודכנת
 
 התוכנית מותאמת גם לטיול מאורגן אישי ל -4 איש , 6 איש וכן הלאה

למידע, הזמנות, חוברת ותוכנית מעודכנת נא להתקשר לטל: 03-6219219
____________________________________________________
בן יהודה 32 בית אל על ת"א 63805

www.maromnet.com